Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Rare Earth - In Concert

Wiele razy wspominany zespół przy okazji innych audycji, nareszcie w pełnej krasie, koncertowym, a moim zdaniem najciekawszym wydaniu, które ukazuje pełnię jego możliwości, kunszt techniczny i szaleństwo epoki, chociaż zaznaczyć trzeba, że różne tu style zabrzmiały, bo była to pierwsza "biała" grupa nagrywająca dla Motown, która odniosła światowy sukces (cała pierwsza płyta to wielkie singlowe hity z trwającym 23:33 "Get Ready" na czele) łącząc funkowo-soulowe brzmienia z iście rockowym ogniem.

Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
A może warto spojrzeć łaskawym okiem na drzewa? A może warto zachwycić się tym, co nam oferują, a o czym nie zawsze mamy pojęcie? Dziewięć lat temu Barbara Tyslik zaprosiła Jana Łukasiewicza na wyprawę, która przyniosła nam jakże zaskakującą i jakże pożyteczną wiedzę. Reportaż, "Polskie drzewa - brzoza", podpowiada, że jeśli brakuje nam energii, warto przytulić się do drzewa, bowiem przebywanie w ich obecności pobudza organizm do samoleczenia. Obejmowanie drzewa przynosi tak wiele korzyści, że trudno je zliczyć. Zatem zanim się na spacer wybierzemy, koniecznie w skupieniu posłuchajmy reportażu. I nawet do radia nie trzeba się przytulać - pogoda ducha gwarantowana!

W roku 1984 powstał reportaż Witolda Nowickiego, "Ostatni rejs". Wtedy, pływanie po Odrze z teatrem lalek, było bardzo popularne już od czternastu lat. Znakomicie upowszechniało kulturę teatralną wśród dzieci wiejskich. Jednak z przyczyn technicznych, a może przede wszystkim finansowych, pomysł na "teatr na wodzie" nie mógł przetrwać. Zatem autor postanowił zapisać w dźwięku, być może, ostatni rejs. Powstał niezwykły reportaż z pewnym zaskakująco uroczym bohaterem drugiego planu. Warto posłuchać, bo ta audycja to jedna z wielu perełek w naszym teatrze wyobraźni.

Od 21:15 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »