Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lipca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Gościem programu będzie Krzysztof Karpeta - jeden z założycieli i wykładowców Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej, która właśnie zawitała do Nysy i to po raz szósty.

Porozmawiamy o programie festiwalu muzycznego towarzyszącego akademii. Sięgając do archiwalnych nagrań przekonamy się także jak różne są oblicza wiolonczeli. A jedno z tych wcieleń będzie można odkryć w sposób szczególny, bowiem audycja płynnie przejdzie w niemal godzinną retransmisję koncertu jazzowego, zrealizowanego w ramach ubiegłorocznej V Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej.

Zaprasza od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Zrzeszenia taksówkarskie w całym kraju, także w Opolu, od pewnego czasu protestują przeciwko - ich zdaniem - nieuczciwej konkurencji, czyli świadczeniu usług przewozowych przy użyciu specjalnych aplikacji. Korzystają na tym klienci, taksówkarze tracą klientów. ITD skontrolował w Opolu dwie osoby świadczące tego typu usługi. Kierowcom grożą ogromne grzywny.

W magazynie porozmawiamy o prawidłowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa w samochodach, szczególnie w trakcie przewożenia dzieci. Od początku wakacji w naszym regionie w wypadkach zginęło 10 osób.

W magazynie powiemy także o opolskim zlocie Ludzi Niedużego Wzrostu i o szansach Legii Warszawa w dzisiejszym rewanżowym spotkaniu z FC Europa w ramach eliminacji piłkarskiej Ligi Europy.

W audycji także:


Od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »