Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lipca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Gościem programu będzie Krzysztof Karpeta - jeden z założycieli i wykładowców Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej, która właśnie zawitała do Nysy i to po raz szósty.

Porozmawiamy o programie festiwalu muzycznego towarzyszącego akademii. Sięgając do archiwalnych nagrań przekonamy się także jak różne są oblicza wiolonczeli. A jedno z tych wcieleń będzie można odkryć w sposób szczególny, bowiem audycja płynnie przejdzie w niemal godzinną retransmisję koncertu jazzowego, zrealizowanego w ramach ubiegłorocznej V Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej.

Zaprasza od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od zaskakującej pasji pewnego policjanta, który tworzy muzykę filmową. Sprawdzimy też jak wygląda rekrutacja na Politechnice Opolskiej. Ostatnie dni dzielą nas od zlotu pomalowanych i wypucowanych samochodów ciężarowych. Organizatorzy Master Trucka spodziewają się tłumów. Te na pewno będą na festiwalu Colours of Ostrava i jest tam też nasz specjalny wysłannik, z którym połączymy się po godzinie 8. Wcześniej czeka na Was płyta tygodnia i ciekawy apel policji: nie wyrzucajcie niebezpiecznych substancji do toalety, bo cierpią krokodyle.. O co chodzi? Słuchajcie nas już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie pod Opolem. Podwójny rocznik walczący o miejsca w szkołach średnich jest przedstawiany jako duży problem. Tak to wygląda z perspektywy wielkich miasta. Spytamy, jak na to patrzą nauczyciele takich szkół, jak prószkowska Pomologia.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to samo zapytamy Ewę Pinkawę, naczelniczkę Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Strzelcach Opolskich.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »