Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Prywatka z Bolterem - Różni wykonawcy
  • Poza własnymi płytami, z których część mogli już Państwo poznać, grupa Bolter nagrała także płytę z zaproszonymi, w dużej mierze wyśmienitymi i znanymi wykonawcami jak Krzysztof Krawczyk, Andrzej Dąbrowski czy Krystyna Giżowska. Zachowując swój rozrywkowy, popowo dyskotekowy charakter w sferze muzycznej, zaproszeni soliści i solistki odcisnęli jednak na płycie swój własny ślad i styl, dzięki czemu powstała płyta wyjątkowa, która trafiła do szerszego kręgu odbiorców, bo zarówno miłośników grupy, jak i fanów poszczególnych artystów.

Bachman Turner Overdrive - Four Wheel Drive
  • Porzucając słynną grupę Guess Who Randy Bachman próbował swoich sił solo, ale największą sławę przyniosła mu założona na początku lat 70-tych grupa Bachamn Turner Overdrive, która wyspecjalizowała się w swoistej odmianie hard rocka, czerpiąc z dosyć odmiennych stylów jak country, blues czy folk stworzyła własny, niepowtarzalny styl. Prezentowana płyta z 1975 roku, chociaż nagrana w trudnych warunkach i okolicznościach jest najbardziej reprezentatywna dla ich dorobku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Dawno temu, bo w roku 1973, powstał reportaż Danuty Nowickiej: "Stoją wozy kolorowe".To reportaż o Romach (wtedy mówiono Cyganie) z zespołu "Czarna noc" przy Powiatowym Domu Kultury w Koźlu. I chociaż całość jest pięknie rozśpiewana, to nie tylko o barwnym życiu usłyszymy. Także o problemach, które wtedy każdy dzień przynosił. Audycja to wyprawa do świata, którego właściwie już nie ma, ale warto pamiętać, że "dziś" ma korzenie we "wczoraj".

Magia radia pozwoli nam też "zajrzeć" do innego "wczoraj". Oto bowiem w roku 1987 powstał reportaż Andrzeja Russaka, "Wakacyjne opowieści". Autor poprosił pilotów wycieczek "Orbisu", by opowiedzieli o podróżach naszych rodaków, a że czasy takie były, jakie były...W duże zdumienie może nas dziś wprowadzić historia spotkania towarzyskiego grupy turystycznej złożonej z górników z paniami ze Związku Radzieckiego i to z wielu powodów. Albo trzydzieści skrzynek owoców cytrusowych wtedy z Leningradu (dziś Petersburg) przewożonych. Zasada, że wyjazd ma się zwrócić była jedną z najważniejszych, ale doskonale Państwo wiedzą, że czasem i dziś przeżywa (ta zasada) swoisty renesans.


Od 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »