Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lipca 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
W wieku 88 lat zmarł w Rio de Janeiro słynny gitarzysta, kompozytor i piosenkarz Joao Gilberto nazywany "ojcem bossa novy", stylu muzyki wywodzącego się z samby i cool jazzu.

W audycji także wywiad z roku 1967 z pianistą i kompozytorem jazzowym Krzysztofem Komedą. Poza tym Django Bates i jego utwory o lecie.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy ile przeczytaliśmy książek, jak wiele z nich nie oddaliśmy do biblioteki albo co w nich zostawiliśmy dla kolejnego czytelnika. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu właśnie zakończyła się inwentaryzacja, która daje nam ciekawy obraz zaczytanego opolanina.

Na bok odkładamy książki i wskakujemy w mundur, ale najpierw nasz dzielny reporter sprawdzi, co trzeba umieć żeby zasłużyć na miano żołnierza?

Na koniec trzy osoby wzięte na rogi podczas „zabawy” w Hiszpanii. Obrońcy praw zwierząt protestują, ale ta impreza wciąż cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego? Słuchajcie nas już od 6 rano!

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
07:20 Podsłuchane... Podejrzane... Łowy Krzysztofa Mikundy - Krzysztof Mikunda
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, ale także przewodnicząca opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, która jak dowiedzieliśmy się w weekend, będzie "jedynką" na opolskiej liście kandydatów PiS do Sejmu w jesiennych wyborach. Zapytamy ją o kształt całej listy a także program prawicy dla Opolszczyzny.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o miejsce Solidarnej Polski w politycznych planach Zjednoczonej Prawicy zapytamy opolską radną Małgorzatę Wilkos. Czy partia Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego będzie zabiegała o miejsca na opolskiej liście kandydatów do Sejmu?

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »