Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lipca 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
W wieku 88 lat zmarł w Rio de Janeiro słynny gitarzysta, kompozytor i piosenkarz Joao Gilberto nazywany "ojcem bossa novy", stylu muzyki wywodzącego się z samby i cool jazzu.

W audycji także wywiad z roku 1967 z pianistą i kompozytorem jazzowym Krzysztofem Komedą. Poza tym Django Bates i jego utwory o lecie.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
1:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole pojawią się interesujące cykle tematyczne, felietony i rozmowy, z których dowiemy się m.in. jaki jest "jej portret" i kogo tak naprawdę przedstawia?

Dowiemy się także czym jest bierna agresja. Spod przymkniętych powiek nie tylko spojrzymy na słońce i jego wpływ na nasz zmysł wzroku, ale również na temat podróży w literaturze.

Podróży bliskich i dalekich będzie zresztą więcej, bo trafimy m.in. na "Dżorna islach", czyli czarny szlak, który powiedzie nas prosto do Tarnopola.

Ponadto, posłuchamy reportaży i przebojów z dawnych lat, weźmiemy pod lupę wybrane czasopisma tematyczne, a także nie zabraknie również odrobiny historii czy muzycznych powtórek z języka obcego.

Do słuchania od 1:00 do 6:00 rano - w zastępstwie Adriana Chimiaka - zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można się kontaktować mailowo: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »