Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 lipca 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji muzyka do filmu "Nie zostawiaj mnie" autorstwa Grzegorza Daronia. Grzegorz Daroń jest cenionym muzykiem i aranżerem, jest także założycielem i członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Posłuchamy także "Dream Logic" norweskiego gitarzysty jazzowego Eivinda Aarseta.

Zapraszają od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Pytanie o kolor żab może zdać się infantylnym, wszak najczęściej kojarzymy je z kolorem zielonym. A jednak są takie dni, gdy ich barwa się zmienia w odcień błękitu! Na poszukiwanie zielono - niebieskich płazów wyruszymy do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego, a dokładniej - nad znajdujący się tam Gęsi Staw. Naszym przewodnikiem będzie Jan Łukasiewicz z Opolskiego Oddziału PTTK. Uroczą opowieść w reportażu radiowym: "Błękitne żaby", zawarła Barbara Tyslik, a stało się dziewięć lat temu. Ośmielam się wrócić do tej audycji tu i teraz, bo nie ma żadnych informacji o tym, by żaby zrezygnowały ze słabości do niebieskiej barwy.

"Pisane między receptami", reportaż Danuty Starzec, powstał w roku 1986. To było spotkanie z Walterem Pyką, farmaceutą, który do świata pięknych słów uwielbiał zaglądać, a nawet został laureatem ogólnopolskiego konkursu. Wiele lat od premiery tej audycji upłynęło, ale jej czar i klimat pozostały. Warto poezję pokochać? Dzięki wspomnieniom z naszego archiwum skontaktujemy się w tej sprawie z farmaceutą!

Od 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »