Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 lipca 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji muzyka do filmu "Nie zostawiaj mnie" autorstwa Grzegorza Daronia. Grzegorz Daroń jest cenionym muzykiem i aranżerem, jest także założycielem i członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Posłuchamy także "Dream Logic" norweskiego gitarzysty jazzowego Eivinda Aarseta.

Zapraszają od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Podsumujemy naszą wyprawę na festiwal Prog in Park. Powspominamy najciekawsze koncerty, które odbyły się w ramach imprezy. Posłuchamy również rozmowy z supergrupą Soen ze Szwecji.

18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś na swoją audycję zaprasza Żaneta Plotnik

Co może łączyć Courtney Love i Mieczysława Szcześniaka? Muzyka, aktorstwo, wspólny projekt? Amerykańska wokalistka i polski piosenkarz urodzili się w tym samym dniu czyli 9 lipca w 1964 roku. 9 lipca to dzień moich urodzin, ale również urodziła się wtedy Lucia Micarelli, Dan Estrin, Jim Kerr, Jack White, Tom Hanks, Adam Muraszko, Courtney Love i Mietek Scześniak. Muzyka tych artystów zagości w Dobrym Graniu Ekstra, a także dla słuchaczy urodzinowy prezent, czyli płyta Pawlik/Moniszko. W stałym cyklu płyta z autografem album „We will rock U” MaBaSo (Bernard Maseli).

Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Od 18:00 do 21:00 zaprasza do słuchania Tomasz Wojtyłko.

Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »