Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka z Egiptu w wykonaniu Hossa Ramzy i Mostafy Sax. Kapela Jurka Wrony powstała w sierpniu 2017 roku przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Liderem kapeli jest wybitny klarnecista ludowy Jerzy Wrona – wykształcony muzyk i świetny muzykant. W swojej grze jest kontynuatorem wielopokoleniowych rodzinnych tradycji muzycznych.

W audycji także Rhodopa Family - nagrania z Bułgarii wykorzystujące dudy.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ostatnim finale rozgrywek PlusLigi stoczyli emocjonującą walkę z ONICO Warszawa o miano najlepszej drużyny w naszym kraju. Ostatecznie po trzech meczach finałowych tytuł mistrza Polski powrócił do Kędzierzyna. Przed kolejnym sezonem ambicje zespołu, sztabu szkoleniowego, działaczy zarządzających klubem i co równie ważne, oczekiwania kibiców są takie same, czyli ponowna walka o tytuł mistrza Polski i dobry start w europejskich pucharach. Na temat sezonu 2018/19, przygotowań kędzierzyńskiej ZAKSY do kolejnych rozgrywek, planach sportowych, ruchach transferowych, zmianach w sztabie szkoleniowym, czy kondycji finansowej klubu porozmawiamy z prezesem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - Sebastianem Świderskim.


W audycji jak zwykle nie zabraknie też informacji ze świata piłki nożnej. Pomologia Prószków awansowała w tym roku do Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. O historycznym sukcesie opolskiej drużyny rozmawiać będziemy z trenerem Aleksandrem Kalbronem.


Okres wakacyjny to statystycznie od wielu lat czas największej aktywności fizycznej Polaków. Sporo osób chce wówczas poprawić swoją sylwetkę, zgubić zbędne kilogramy, czy generalnie zadbać o swoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie najprostszych form aktywności ruchowej, która skutecznie może pomóc w realizacji tych celów jest rekreacyjne bieganie. Jak się do tego zabrać? O tym również w naszym programie.


Na audycję zaprasza od 16:05 do 20:00 zaprasza Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej.

Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »