Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka z Egiptu w wykonaniu Hossa Ramzy i Mostafy Sax. Kapela Jurka Wrony powstała w sierpniu 2017 roku przy Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Liderem kapeli jest wybitny klarnecista ludowy Jerzy Wrona – wykształcony muzyk i świetny muzykant. W swojej grze jest kontynuatorem wielopokoleniowych rodzinnych tradycji muzycznych.

W audycji także Rhodopa Family - nagrania z Bułgarii wykorzystujące dudy.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
1:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU
W paśmie nocnym Radia Opole pojawią się interesujące cykle tematyczne, felietony i rozmowy, z których dowiemy się m.in., co wspólnego ze sobą mają serfowanie w sieci, przeżycia senne i... dusza? A skoro o duszy mowa, okazuje się, że ten temat może wywoływać skrajne emocje i opinie nie tylko w świecie duchowym i teologicznym czy psychologicznym, ale też medycznym. I o tym przekonamy się w całkiem poważnych i medycznych rozważaniach nad sercem. Wątku duchowego dotkniemy natomiast za sprawą wyprawy do pewnego kraju w Ameryce Południowej, który tworzy przeszło 30-letni!

Ponadto posłuchamy reportaży i przebojów z dawnych lat, weźmiemy pod lupę wybrane czasopisma tematyczne, a nie zabraknie również odrobiny historii czy muzycznych powtórek z języka obcego.

Od 1:00 do 6:00 rano zaprasza do słuchania Małgorzata Ślusarczyk. Do autorki można napisać tu: malgorzata.slusarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »