Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 12 lipca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Bolter - Więcej słońca

Czas wakacji, a więc i muzyka, jak myślę bardzo dopasowana do czasu, a więc bardzo tanecznie i rozrywkowo, chociaż na płycie grupy Bolter, na pewno nie brak także ambitnych dźwięków i tekstów, co usłyszeć można dopiero przy poznaniu całej płyty, gdyż utwory, które przeszły do historii, jak "Daj mi tę noc" nie są w stu procentach reprezentatywne, a grupę tworzyli naprawdę profesjonalni i utalentowani muzycy i wokaliści, co po latach jest jeszcze bardziej widoczne.

Chicago - Live

Pojedyncza (godna polecenia jest wersja czteropłytowa z analogicznego okresu), koncertowa płyta jednej z największych legend amerykańskiego rocka w odmianie soulowo jazzowej, który we wczesnym okresie działalności bił wiele rekordów na listach przebojów, chociaż dopiero później stał się gwiazdą pop. Rozbudowane, pełne improwizacji wersje utworów zachwycają finezją a instrumenty dęte nadają całości wręcz hard rockowej mocy.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
A może właśnie tu i teraz warto w gwiazdy spojrzeć? Letnie niebo takim zamyśleniom sprzyja i do wielu dobrych emocji może nas zaprowadzić. A takim drogowskazem, który nas nie tylko na Mleczną Drogę zawiedzie, może być reportaż Adriana Chimiaka: "Kaprys Boga" (premiera w roku 2009) Bohaterem tej opowieści jest Eryk Banach - najmłodszy na świecie odkrywca komety w programie SOHO i prawdopodobnie najmłodszy na świecie odkrywca komety w ogóle. "Czy jest nas dwóch"? To tylko jedno z wielu "kosmicznych" pytań, które z reportażu wypływają, a w naszych umysłach wiele twórczego niepokoju przynoszą. W tej audycji gościnnie uczestniczył aktor, Leszek Malec i pięknie nasz świat wyobraźni wzbogacił.

Trzynaście lat temu nagrałem reportaż: "Zapach dzikiej róży z Lublińca". W Zakładzie karnym spotkałem się z kobietą, której zbrodnia poruszyła wielu mieszkańców naszego regionu. Kim stała się po kilku latach spędzonych za kratami? Czy morderstwo można usprawiedliwiać? Usłyszymy także głosy innych kobiet, które dopiero w więzieniu zrozumiały: "co zrobiły ze swoim życiem"...

Od 21:15 do 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »