Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 czerwca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Sprawdzimy co działo się na tegorocznym XVI Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju.

Dowiemy się także czym opolska muzykologia, wyróżnia się na tle pozostałych 5 ośrodków w naszym kraju. Zmiany i nowości na tym kierunku studiów, funkcjonującym przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, zdradzą nam Ewelina Szendzielorz (absolwentka muzykologii) oraz dr Andrzej Prasał.

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
W dzisiejszym RTT:
  • Na 13. sesji Rady Miasta Opola zbiorą się opolscy radni. Wśród poruszanych tematów, raport o stanie miasta i głosowanie za absolutorium dla prezydenta. Arkadiusz Wiśniewski na lipcowej sesji będzie też prosił rajców o wyrażenie zgody na wpisanie do przyszłorocznego budżetu prawie 5 mln złotych na budowę wybiegu dla lwów.
  • Konflikt o nazwę żeńskiego, piłkarskiego klubu z Głogówka. Po awansie do ekstraklasy Rolnika Biedrzychowice Głogówek, prudnickie starostwo proponuje połączenie z Uczniowskim Klubem Sportowym Pogoń Prudnik. Połączone kluby występowałyby pod nazwą Pogoń Rolnik Ziemia Prudnicka. Nie zgadzają się na to władze Głogówka.
  • W magazynie również o suszy. Rolnicy obawiają się o plony, a konsumenci oczami wyobraźni widzą rosnące ceny żywności.
  • NFZ w Opolu zaprasza do udziału w obchodach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. W siedzibie funduszu oraz szpitalach i przychodniach będzie można dzisiajwykonać pomiar cukru we krwi.

W audycji także:

Do słuchania od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na: boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »