Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 czerwca 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tadeusz Woźniak - Tadeusz Woźniak

Pierwsza długogrająca płyta Artysty, który już był prezentowany w audycji w późniejszym, bardziej progresywnym i mniej znanym wydaniu, ale i tu, poza dwoma oczywistymi przebojami (m.in. najsłynniejszym "Zegarmistrzem światła") będziemy mieli okazję poznać i przekonać się, że Tadeusz Woźniak nigdy nie był muzykiem jednowymiarowym i przewidywalnym, a pozornie poetycko-akustyczny, jak dzisiaj byśmy powiedzieli "songwriterski" repertuar, potrafił zaaranżować i podać w formie daleko bogatszej.

Jacek Lech - Bądź dziewczyną moich marzeń

Podobnie jak w przypadku Tadeusza Woźniaka jest to kolejne spotkanie z Jackiem Lechem i chociaż płyta sygnowana jest na froncie jako solowa, towarzyszy mu tu zespół Czerwono-Czarni, z którego się wywodzi i nie pozostaje to bez wpływu na muzykę, ukazując zarazem, jak dobry był too zespół nie tylko akompaniujący solistą, ale grupa, która mogła osiągnąć wiele z mocnym liderem za mikrofonem.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje. W ramach uroczystości między innymi dynamiczny pokaz w wykonaniu żołnierzy 4. Pułku Przeciwlotniczego oraz żołnierzy Wojsk Specjalnych, wręczenie medali resortowych i odznaczeń oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej I zmianie Narodowego Elementu Wsparcia misji KFOR w 1999.

Upały zaatakowały Opolszczyznę. Dzisiaj na termometrach powyżej 35 stopni. Sprawdzimy jak radzą sobie opolanie, czy szukają ochłody pod kurtynami wodnymi, na basenach, kąpieliskach...

Przed sądem w Opolu kolejna rozprawa dotycząca śmiertelnego potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych na ul. Ozimskiej w Opolu. Na ławie oskarżonych zasiadł sprawca - obywatel Bułgarii.

Tłumów nie ma, ale na dokument trzeba poczekać nawet 3 tygodnie. W magazynie odwiedzimy biuro paszportów w Opolu.

W audycji także:

Od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »