Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 czerwca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Klasycznie przyjrzymy się wybranym aktualnościom muzycznym, wśród których szczególną uwagę zwraca Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera w Pokoju. O szczegółach tegorocznego festiwalu porozmawiamy z Hubertem Prochotą - dyrektorem artystycznym wydarzenia. Oczywiście nie zabraknie próbek z twórczości Carla Marii von Webera!

A ponieważ przed nami premiera słuchowiska "Zbiesione - dziadowski poemat ślężański o strasznych wiedźmach, czarach i opętaniach" autorstwa Marzeny Mielcarek, poszukamy także motywów wiedźm i czarów w świecie muzyki klasycznej.

Do słuchania od 23:05 do 1 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE
Przy świątecznym stole Radia Opole zasiądą trzej goście, ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry, Bogdan Jasiński, kustosz Muzeum Wsi Opolskiej, oraz ks. Józef Żyłka proboszcz parafii Klucz.


Będziemy rozmawiali o tradycjach, historii i pochodzeniu święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także o tym, jak Boże Ciało obchodzi się w poszczególnych miejscowościach Opolszczyzny i za granicami kraju.


Do słuchania od 12:00 do 15:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można się kontaktować mailowo: aneta.skomorowska@radio.opole.pl

Zobacz:
Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »