Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 maja 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Opole 1977 - "Debiuty"

Kolejna płyta z Opolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki, tym razem z debiutantami, ale będzie także okazją do przyjrzenia się losom poszczególnych, młodych artystów, a niewielu z nich zrobiło kariery. Na prezentowanej płycie tylko dwoje wykonawców pozostawiło po sobie większy ślad - największą sławą cieszy się bez wątpienia Grażyna Auguścik, natomiast Renata Danel po kilku singlach na wiele lat zniknęła ze sceny poświęcając się karierze pedagogicznej (do jej wychowanków należy między innymi doskonale znana, nie tylko opolanom, Kasia Cerekwicka), ale wróciła do śpiewania i w 2012 nagrał pełnowymiarową płytę. Dobry los spotkał też grupę Monastyr, która pozostawiła jeden singiel, ale ich utwór po wielu latach wykonał duet Magda Turowska i Jarosław Wasik, wygrywając Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Alice Cooper - "Killer"

Drugi album w dorobku Artysty z 1971 roku, który we wczesnych latach kariery bez wątpienia wymykał się łatwym klasyfikacjom stylistycznym. Powszechnie zaliczany do glam rocka bardzo sprawnie porusza się i po psychodelii, hard rocku, prostym piosenkom pop (udział wybitnego producenta Boba Ezrina nie jest bez znaczenia), ale i bardziej wyrafinowanym i złożonym kompozycjom z zacięciem progresywnym. Bez wątpienia rzesze fanów zyskał dzięki swoim występom na żywo, tworząc teatralne spektakle, często szokujące, nie stroniące od skandalu, sięgając do erotyki i przemocy rodem z horrorów klasy B. Jednak sama muzyka jest o wiele bardziej wysublimowana i nawet bez wizualnego dodatku sprawdza się wyśmienicie, a kto wie, czy właśnie pozbawiona go, nie odkrywa przed słuchaczami swej prawdziwej głębi.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Dzisiaj przede wszystkim emocje sportowe. KPR Gwardia Opole stoi przed historyczną szansą zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski. Zmagania z MMTS-em Kwidzyn zrelacjonują nasi dziennikarze sportowi. Nie zabraknie również oczywiście energicznej muzyki i naszych stałych cykli.


W audycji także:
18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś na program zaprasza Natalia Kryjom
  • Święto Studentów trwa w najlepsze. Dziś na Błoniach Politechniki Opolskiej wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim Hip-Hopie: Ten Typ Mes. W audycji Dobre Granie Extra nie zabraknie dziś jego muzyki. Ponadto na antenie usłyszycie m.in: Medium oraz O.S.T.R.
19:10-19:30 Blok audycji wyborczych
Akademickie Opole - Sławomir Kieler
Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Do słuchania od 18:00 do 20:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko. Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »