Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 maja 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Opole 1977 - "Debiuty"

Kolejna płyta z Opolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki, tym razem z debiutantami, ale będzie także okazją do przyjrzenia się losom poszczególnych, młodych artystów, a niewielu z nich zrobiło kariery. Na prezentowanej płycie tylko dwoje wykonawców pozostawiło po sobie większy ślad - największą sławą cieszy się bez wątpienia Grażyna Auguścik, natomiast Renata Danel po kilku singlach na wiele lat zniknęła ze sceny poświęcając się karierze pedagogicznej (do jej wychowanków należy między innymi doskonale znana, nie tylko opolanom, Kasia Cerekwicka), ale wróciła do śpiewania i w 2012 nagrał pełnowymiarową płytę. Dobry los spotkał też grupę Monastyr, która pozostawiła jeden singiel, ale ich utwór po wielu latach wykonał duet Magda Turowska i Jarosław Wasik, wygrywając Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Alice Cooper - "Killer"

Drugi album w dorobku Artysty z 1971 roku, który we wczesnych latach kariery bez wątpienia wymykał się łatwym klasyfikacjom stylistycznym. Powszechnie zaliczany do glam rocka bardzo sprawnie porusza się i po psychodelii, hard rocku, prostym piosenkom pop (udział wybitnego producenta Boba Ezrina nie jest bez znaczenia), ale i bardziej wyrafinowanym i złożonym kompozycjom z zacięciem progresywnym. Bez wątpienia rzesze fanów zyskał dzięki swoim występom na żywo, tworząc teatralne spektakle, często szokujące, nie stroniące od skandalu, sięgając do erotyki i przemocy rodem z horrorów klasy B. Jednak sama muzyka jest o wiele bardziej wysublimowana i nawet bez wizualnego dodatku sprawdza się wyśmienicie, a kto wie, czy właśnie pozbawiona go, nie odkrywa przed słuchaczami swej prawdziwej głębi.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Budź się razem z nami! Aktualne tematy, różne punkty widzenia, dyskusje z udziałem słuchaczy, konkursy, świetna muzyka i dużo dobrego humoru. W audycji zawsze ciekawy temat dnia, przegląd prasy i stron internetowych, informacje drogowe oraz prognoza pogody.

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
6:40 - 6:50 Blok audycji wyborczych
7:40 - 7:50 Blok audycji wyborczych
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" będzie wicewojewoda opolski Violetta Porowska, z którą porozmawiamy o Centrum Obsługi Cudzoziemca, a także o tym, dlaczego warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego przypomni zasady głosowania w niedzielnych wyborach i wyjaśni, dlaczego w tym wypadku frekwencja jest tak ważna.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »