Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 maja 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Przeszłość i teraźniejszość często idą w parze - podobnie jest w muzycznym świecie. O łączeniu repertuaru różnych epok i włączaniu autorskiego pierwiastka do gotowych utworów porozmawiamy z artystami goszczącymi na XXXV Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej.

A ponieważ maj to nie tylko miesiąc urodzin Stanisława Moniuszki, ale też czas nabożeństw majowych - posłuchamy nietuzinkowych "Litanii Ostrobramskich" - zwłaszcza, że nie wszystkie znane są w równym stopniu.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Życie pisze niezwykłe scenariusze. Bywa i tak, że zdaje się, już wszystko zostało przegrane. A jednak... Agata "ćpała" przez sześć lat. Przestała, bo stała się ofiarą tragicznego wypadku - amputowano jej obie nogi. Gdy Danuta Starzec w roku 2004 nagrywała reportaż: "Drugie życie Agaty", bohaterka tej opowieści była uczennicą liceum i miała ogromne szanse na studia. Wstrząsająca to opowieść, także z udziałem mamy Agaty, bez przemilczania spraw najtrudniejszych, poruszająca do głębi. Jeśli zaczną Państwo słuchać, to tak już będzie do końca tej audycji. Niektóre jej fragmenty mogą się okazać wręcz szokujące, ale może dzięki temu ważne refleksje przywołają.

"Dzieci czarnej ziemi", reportaż Haliny Nabrdalik powstał dziewięć lat temu i przyniósł nam kolejną, niezwykłą opowieść o dramatycznych dziejach naszych rodaków na Kresach. Bohaterka tej opowieści mieszka w Sądowej Wiszni na Ukrainie. Jej życie, jej losy to historia wielu polskich rodzin. Z całym bogactwem i okrucieństwem zdarzeń. Nie sposób nie zwrócić uwagi na urodę słów i myśli, które do nas docierają. Warto się zasłuchać i zachować w pamięci na dłużej.

Od 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »