Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 maja 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Przeszłość i teraźniejszość często idą w parze - podobnie jest w muzycznym świecie. O łączeniu repertuaru różnych epok i włączaniu autorskiego pierwiastka do gotowych utworów porozmawiamy z artystami goszczącymi na XXXV Festiwalu "Muzyczne Święto Kwitnących Azalii" w Mosznej.

A ponieważ maj to nie tylko miesiąc urodzin Stanisława Moniuszki, ale też czas nabożeństw majowych - posłuchamy nietuzinkowych "Litanii Ostrobramskich" - zwłaszcza, że nie wszystkie znane są w równym stopniu.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Opolscy żacy przejęli klucze do bram miasta i będą nim rządzić jeszcze przez kilka najbliższych dni (o ile miasto tyle przetrwa pod ich wesołymi rządami ). To dlatego, że w stolicy regionu trwają Piastonalia. Jednym z najciekawszych elementów Studenckiej Wiosny Kulturalnej była Żakinada. W porannej audycji sprawdzimy, jak okiem naszego reportera wyglądał ten głośny i barwny pochód ulicami Opola.

W audycji także:


06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
6:40 - 6:50 Blok audycji wyborczych
7:40 - 7:50 Blok audycji wyborczych
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy

Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" będzie kierownik bazy LPR w Opolu Mateusz Rak. Porozmawiamy o tym, jak często śmigłowiec LPR jest wykorzystywany w naszym regionie.

08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy

W "Poglądach i osądach" gościć będziemy Romana Kolka, wicemarszałka województwa opolskiego odpowiedzialnego za kwestie ochrony zdrowia w regionie. Spytam go o ocenę przydatności bazy LPR w naszym regionie.

Od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »