Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 maja 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
W dzisiejszym programie czas na The Beatles "Tje White Album" - album brytyjskiego zespołu, będący dziewiątym w ich dyskografii. Wydany został w roku 1968 jako podwójny album, którego producentem był George Martin. Paul McCartney - jeden z czterech członków brytyjskiej grupy The Beatles. W zespole grał na gitarze basowej, gitarze elektrycznej i fortepianie, a także śpiewał i komponował. Jest autorem większości tekstów grupy.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Wśród wielu perełek, które w naszym radiowym archiwum można znaleźć, jest też reportaż Witolda Nowickiego: "Prawdziwy świat Magdusi". Audycja powstała w roku 1980, ale znów, tak jak w przypadku wielu reportaży, upływ czasu nie ma żadnego znaczenia. Proszę sobie wyobrazić, że dziewięcioletnia dziewczynka (Magda właśnie) stworzyła w plastelinie około trzystu figurek, którymi rządziły specjalne prawa i zależności, powstałe w wyobraźni małej autorki. Warto się zasłuchać, by do dziecięcego świata wielkiej wrażliwości zajrzeć, chociaż na niespełna dwadzieścia minut...

Do reportażu pierwszego dodamy później, nieco krótszą, ale jakże uroczą, także niezwykłą audycję, a co najciekawsze - bliźniaczo podobną. Reportaż, "Gdybym urządzała świat", Barbary Tyslik, przyniósł spotkanie z Agnieszką Bukowińską, uczennicą klasy VIII ze szkoły podstawowej w Zdzieszowicach (a było to w roku 1995). To właśnie ona przedstawiła w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy apel do dorosłych, by respektowali prawa dzieci. Przypomnimy sobie, że lubiła marzyć... i zajęła się urządzaniem świata. A jak ? I znów - warto się zasłuchać!

Do słuchania od 21:05 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »