Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 maja 2019 roku

6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Kilka miesięcy temu mówiliśmy o plotkach jakie krążą wokół autostrady A4. Miało tam powstać lotnisko! Teraz wracamy do tematu, bo co prawda w innym miejscu, ale znalazł się prywatny inwestor, który chce wybudować pas lotniskowy dla awionetek koło Zamku w Mosznej. A kto z niego skorzysta? O tym w porannej audycji!

Powiemy też o paniach z Koła Gospodyń Miejskich, które uparły się na miejską łąkę i znów wysieją nasiona. Liczą, że tym razem nikt maków, bratków i stokrotek nie skosi...

A ja liczę na Państwa aktywność telefoniczną i mailową, bowiem dziś do zdobycia rejs żaglówką lub motorówką podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski CatamaranCup rozgrywanych w Turawie.

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
6:40 - 6:50 Blok audycji wyborczych
7:40 - 7:50 Blok audycji wyborczych
08:05 W cztery oczy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie prof. Klaus Ziemer z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Porozmawiamy z nim o tym, jak bardzo historia obciąża stosunki polsko-niemieckie i jak wielkie znaczenie ma tak zwana polityka historyczna.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o tym, dlaczego każde państwo powinno prowadzić przemyślaną politykę historyczną, porozmawiamy z prof. Markiem Białokurem, historykiem z Uniwersytetu Opolskiego.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »