Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 maja 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Simon & Garfunkel - "Concert in Central Park"
  • Jeden z najbardziej wyjątkowych albumów koncertowych w historii rocka (i w ścisłej dziesiątce, jeżeli chodzi o zgromadzoną publiczność). zarówno dlatego, że udało się namówić na występ duet, który od wielu lat już nie istniał (ostatni album muzycy nagrali jedenaście lat wcześniej, w 1970 roku i od tamtej pory prowadzili kariery solowe, a do tego nie byli w najlepszych relacjach, co znalazło odzwierciedlenie podczas występu, co omówię szerzej w audycji, bo w efekcie finalnym tego nie słychać), zebrał rekordową publiczność, dwukrotnie wyższą od założonej i zagrany i nagrany w ramach zbiórki na cel charytatywny renowacji Central Parku. Artyści nie ograniczyli się tylko do odegrania starych przebojów, ale Paul Simon wiele z nich zaaranżował na nowo, a i zaproponowali też własne utwory. Stąd nawet ci, którzy znają twórczość duetu z lat 60-tych dostali tu rzecz zupełnie nową, a do tego żywo reagująca publiczność tworzy dodatkowy klimat i niezwykłą aurę.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Przed Sądem Rejonowym w Opolu rozpoczyna się proces 37-letniego Bułgara, który w ubiegłym roku śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych kobietę i zbiegł z miejsca wypadku. Mężczyzna ukrywał się w Belgii. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Szok, sensacja, ale i sukces. Gwardia Opole pokonała w pierwszym półfinale mistrzostw Polski dominatora w piłce ręcznej VIVE Kielce. Kielecka drużyna nie przegrała przez trzy lata 103 meczów w polskiej lidze. Gwardia wpisała się więc w historię polskiego szczypiorniaka.

W Opolskim Urzędzie Marszałkowskim wręczono 12 umów na dotacje z zakresu dziedzictwa kulinarnego i promocji produktów tradycyjnych. Władze samorządowe ogłosiły także kolejną edycję konkursu "Piękna Wieś Opolska 2019".

W audycji także:

Do słuchania od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autorów można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »