Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 kwietnia 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Próba wskrzeszenia praktyki późnośredniowiecznego muzykowania bractw religijnych z Polski i Czech. Płyta "Surgit Leo fortis" (Powstał Lew mocny) zespołu Jerycho, gdzie lew symbolizuje Chrystusa Zmartwychwstałego - utwory wielkanocne.

Polish Cello Quartet powstał w 2011 roku z inicjatywy Tomasza Darocha, Wojciecha Fudali, Krzysztofa Karpety oraz Adama Krzeszowca – czterech wiolonczelistów młodego pokolenia. Artyści postanowili założyć ten wyjątkowy zespół kameralny, by pokazać szerszej publiczności oryginalne brzmienie kwartetu wiolonczelowego.

Zapraszają w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
11:00 ŚWIĄTECZNA LOŻA RADIOWA
W świątecznej Loży Radiowej porozmawiamy o niematerialnym dziedzictwie jakim oficjalnie mogą stać się opolskie kroszonki. Trwają starania, aby zostały wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa. Kolejnym krokiem może być ubieganie się o wpis na listę UNESCO. O tych działaniach, a także o zwyczaju zdobienia jaj przed Wielkanocą opowie etnograf z Muzeum Wsi Opolskiej Bogdan Jasiński.

Gościem będzie także Agnieszka Okos, Opolska Dzioucha, która wyjaśni jak powstają misterne kwiatowe wzory na świątecznych jajach.

Od godz. 11:05 do 12:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można pisać na: aneta.skomorowska@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »