Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 kwietnia 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Pejzaże Modlitwy" - autorska muzyka elektroniczna księdza Piotra Tarlińskiego, duszpasterza mniejszości narodowych w diecezji opolskiej. Muzyka religijna, poezja śpiewana, duża dawka rocka, marsze i pieśni żołnierskie. Bardzo bogaty muzyczny repertuar festiwalu piosenki religijnej Cantate Deo. Posłuchamy laureatów festiwalu z roku 1989.

Audycja adresowana do osób zainteresowanych muzyką. Prezentuje twórców i dzieła.

Zapraszają w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
14:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ
Dzisiaj 16 dzień strajku nauczycieli. W całym kraju w proteście uczestniczy 13 tys. placówek oświatowych. Przed Zespołem Szkół Zawodowych przy ul. Hallera w Opolu rodzice oraz uczniowie będą protestować i domagać się, aby nauczyciele wrócili do pracy i przeprowadzili egzaminy maturalne.

Nyska PWSZ rozszerza współpracę z młodzieżą z zagranicy. W ramach praktyk prowadzą m. in. lekcje w szkołach średnich.

Święta, święta i po świętach - opolanie podczas weekendu nie tylko siedzieli za stołami, ale też aktywnie spędzali czas: spacerując, biegając, jeżdżąc na rowerach.

Polska Liga Siatkówki przejęła pod swoje skrzydła pierwszą ligę siatkówki, czyli zaplecze ekstraklasy. Spotkania w ciekawej oprawie sportowej były transmitowane w telewizji - szkoda tylko, że Stal Nysa nie awansowała do plus ligi. W programie rozmowa z rzecznikiem PLS SA.


W audycji także:

Do słuchania od 14:05 do 16:00 zaprasza Bogusław Kalisz. Do autora można pisać na:
boguslaw.kalisz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »