Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 kwietnia 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
"Pejzaże Modlitwy" - autorska muzyka elektroniczna księdza Piotra Tarlińskiego, duszpasterza mniejszości narodowych w diecezji opolskiej. Muzyka religijna, poezja śpiewana, duża dawka rocka, marsze i pieśni żołnierskie. Bardzo bogaty muzyczny repertuar festiwalu piosenki religijnej Cantate Deo. Posłuchamy laureatów festiwalu z roku 1989.

Audycja adresowana do osób zainteresowanych muzyką. Prezentuje twórców i dzieła.

Zapraszają w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Po wspaniałym obżarstwie i błogim lenistwie czas wytrzepać okruszki i brać się do pracy! Od świtu poranny rozruch z nową płytą tygodnia i sportowymi prognozami. Powiemy też o 44 wyprawie na Polską Stację Antarktyczną. Nabór pracowników przyciągnął tłumy. Zapraszamy już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Porozmawiamy z nim o sporze Mniejszości Niemieckiej z resortem edukacji na temat nowych zasad nauczania języka niemieckiego. Przypomnijmy: MEN uznał, że skoro niemiecki jest nauczany jako język mniejszości (kiedyś zwany ojczystym), to nie może być równocześnie nauczany jako nowożytny język obcy.
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie nauczania języka niemieckiego zapytamy opolskiego kuratora oświaty Michała Sieka.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »