Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 kwietnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zdzisława Sośnicka - "Odcienie samotności"

Niewiele w historii polskiej fonografii albumów dwupłytowych i niewielu też artystów, którzy zaczynając w latach 60-tych odnaleźli się w kolejnych epokach i potrafili sprostać nowym modom i nurtom i stworzyć w ich ramach ciekawy repertuar. Sztuka ta jednak udała się bohaterce naszej dzisiejszej audycji, Zdzisławie Sośnickiej, która w roku 1979 wydała swój najlepszy (jako całość) album "Odcienie samotności". Znalazły się na nim, poza świetnymi utworami polskich kompozytorów (w tym samej Sośnickiej, która komponowała jako Barbara Bajer) także zagraniczne covery i chociaż generalnie mamy do czynienia z muzyką pop, to dobór repertuaru jest bardzo rockowy, bo jest i Rod Stewart i Bonnie Tyler, oraz rozbudowana, poetycka wersja "Don' Cry For Me Argentina" a wszystkie one z nowymi, polskimi tekstami Bogdana Olewicza i tym tekstom przyjrzymy się uważniej. Jednak to dwie polskie piosenki zostały wielkimi przebojami "Julia i ja" oraz "Żegnaj lato na rok" i należą do żelaznego repertuaru piosenkarki.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 EFFATHA
Dziś ostatni dzień Triduum Paschalnego. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. W kościołach o tej porze rozpoczyna się msza święta rezurekcyjna, a my rozpoczynamy nasze wyjątkowe spotkanie w magazynie Effatha.

W programie wrócimy do Wielkiego Tygodnia i sprawdzimy, jak przebiegały uroczystości Triduum Paschalnego w Jerozolimie.

Sporo powiemy także o opolskich zwyczajach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy.

W programie także:
6:20 Słowo na Niedzielę Wielkanocną/Okruchy ze stołu Pańskiego

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Wiktoria Palarczyk. Do autorki można napisać tu: wiktoria.palarczyk@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »