Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 kwietnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
REO Speedwagon - Live You Get What You Play For

Bardzo popularna (na masową skalę) w latach 80-tych amerykańska grupa grająca tzw rock środka, czy też AOR, miała zgoła inne i nie pozbawione perypetii początki. Założona w 1967 roku do 1971 czekała na debiutancki album, po czym wiele razy zmieniała dosyć istotnie skład, zwłaszcza wokalistów, co sprawiało, że nie udawało jej się zbudować jednorodnego wizerunku (chociaż jeden z największych przebojów znalazł się już na debiutanckiej płycie) i oprzeć go na wyrazistym frontmanie. Zmieniło się to w roku 1975, kiedy do grupy powrócił wokalista już z nią współpracujący Kevin Cronin, bez wątpienia najlepszy z wszystkich. Nagrana z nim płyta niejako otworzyła nowy rozdział w historii zespołu i to bardzo udany, a trasa jaka się odbyła i której płytowego zapisu Państwo wysłuchają okazała się wielkim sukcesem.

Ponadto mamy tu do czynienia nie z tym popowym, znanym z lat 80 brzmieniem, ale solidnym korzennym rockiem i pięknie podsumował, oraz nadał charakter temu, to co grupa stworzyła w latach 70-tych.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
"Droga do nieba", reportaż Danuty Starzec z roku 1989, żadnego ze słuchaczy nie pozostawia obojętnym. To, najkrócej rzecz ujmując, opowieść o tym, jak mimo tragicznych doświadczeń można nadać sens swemu życiu. Także o roli innych ludzi, zwłaszcza tych najbliższych. Warto w skupieniu posłuchać, by lepiej rozumieć człowieka przez surowy los doświadczonego.

Bohater drugiego reportażu na to spotkanie ze słuchaczami wybranego, był człowiekiem niezwykłym, bo pisał wiersze, miał setki książek, zajmował się ziołolecznictwem i bioenergoterapią, a co najważniejsze - był właścicielem niezwykłej kolekcji znaczków, medali, kopert z całego świata. Ten szczególny zbiór jest poświęcony jednej osobie, zaczął powstawać, gdy papieżem został Polak. Bohater reportażu dzieło swojego życia prezentował na wystawach i zawsze spotykał się z ogromnym zainteresowaniem. Posłuchajmy o losach Zbigniewa Małka z Prudnika i o jego kolekcji, bo to nie tylko wielka historia znaczkami znaczona. Reportaż "Coś z siebie dawać" powstał sześć lat temu.

Do słuchania od 21:05 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »