Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 kwietnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
REO Speedwagon - Live You Get What You Play For

Bardzo popularna (na masową skalę) w latach 80-tych amerykańska grupa grająca tzw rock środka, czy też AOR, miała zgoła inne i nie pozbawione perypetii początki. Założona w 1967 roku do 1971 czekała na debiutancki album, po czym wiele razy zmieniała dosyć istotnie skład, zwłaszcza wokalistów, co sprawiało, że nie udawało jej się zbudować jednorodnego wizerunku (chociaż jeden z największych przebojów znalazł się już na debiutanckiej płycie) i oprzeć go na wyrazistym frontmanie. Zmieniło się to w roku 1975, kiedy do grupy powrócił wokalista już z nią współpracujący Kevin Cronin, bez wątpienia najlepszy z wszystkich. Nagrana z nim płyta niejako otworzyła nowy rozdział w historii zespołu i to bardzo udany, a trasa jaka się odbyła i której płytowego zapisu Państwo wysłuchają okazała się wielkim sukcesem.

Ponadto mamy tu do czynienia nie z tym popowym, znanym z lat 80 brzmieniem, ale solidnym korzennym rockiem i pięknie podsumował, oraz nadał charakter temu, to co grupa stworzyła w latach 70-tych.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
18:00 DOBRE GRANIE + DOBRE GRANIE EKSTRA
Odwiedzi nas Natalia Bielecka. Wokalistka z Namysłowa opowie o artystycznym projekcie, który tworzy z Krzysztofem Odojem i Wojciechem Nowakiem. Posłuchamy ich muzyki i porozmawiamy o wykonywaniu piosenki autorskiej.

W audycji także:
18:05-19:00 DOBRE GRANIE EKSTRA - dziś na program zaprasza Natalia Kryjom
  • W studiu Radia Opole będziemy gościć reprezentantów zespołu V 220 Band: Marka Morawca oraz Leszka Domańskiego. Goście opowiedzą o swojej debiutanckiej płycie: "Jesteś Wolny" oraz opowiedzą o swoich muzycznych planach. Ponadto playlistę wypełnią dźwięki pochodzące z najnowszego albumu. V 220 Band to opolska formacja, która reprezentuje różne gatunki muzyki w tym: country, rock, folk oraz gospel.
Akademickie Opole - Sławomir Kieler
Die Musik, czyli muzyka po sąsiedzku - Rafał Nosal, Amadeusz Lipczak

Do słuchania od 18:00 do 21:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko. Do autora można napisać tu:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Tomasz Wojtyłko, Natalia Kryjoim
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »