Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 kwietnia 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
REO Speedwagon - Live You Get What You Play For

Bardzo popularna (na masową skalę) w latach 80-tych amerykańska grupa grająca tzw rock środka, czy też AOR, miała zgoła inne i nie pozbawione perypetii początki. Założona w 1967 roku do 1971 czekała na debiutancki album, po czym wiele razy zmieniała dosyć istotnie skład, zwłaszcza wokalistów, co sprawiało, że nie udawało jej się zbudować jednorodnego wizerunku (chociaż jeden z największych przebojów znalazł się już na debiutanckiej płycie) i oprzeć go na wyrazistym frontmanie. Zmieniło się to w roku 1975, kiedy do grupy powrócił wokalista już z nią współpracujący Kevin Cronin, bez wątpienia najlepszy z wszystkich. Nagrana z nim płyta niejako otworzyła nowy rozdział w historii zespołu i to bardzo udany, a trasa jaka się odbyła i której płytowego zapisu Państwo wysłuchają okazała się wielkim sukcesem.

Ponadto mamy tu do czynienia nie z tym popowym, znanym z lat 80 brzmieniem, ale solidnym korzennym rockiem i pięknie podsumował, oraz nadał charakter temu, to co grupa stworzyła w latach 70-tych.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji Radia Opole sporo mówić będziemy o sporcie. Połączymy się z naszymi specjalnymi korespondentami w terenie.

Będzie też coś dla pań. Przede wszystkim czas zostawić ścierki, odkurzacze i zadbać o siebie! Jak wynika z ostatnich badań - panie coraz częściej wpadają w szał, czy nawet depresję spowodowaną przedświąteczną nerwówką. A my przypominamy, że jutro wpada zajączek, nie sanepid!

Na ukojenie skołatanych nerwów mamy dla Was płyty Alicji Majewskiej - Żyć się chce"!

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W porannej rozmowie "W cztery oczy" gościem będzie Martyna Nakonieczny, przewodnicząca klubu radnych PiS w sejmiku województwa i przewodnicząca komisji Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu, która na czwartkowym posiedzeniu obradowała na temat roli i kompetencji pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości, ale także o stanie przygotowań do obchodów 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej o i promocji województwa opolskiego w kraju i za granicą (głównie w regionach partnerskich).
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" wicemarszałek regionu Roman Kolek skomentuje podpisanie porozumienia dot. funkcjonowania Biura Województwa Opolskiego w Moguncji. W Opolu gości z tej okazji dr. Volker Wissing, minister gospodarki komunikacji, rolnictwa i uprawy winorośli Nadrenii-Palatynatu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »