Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 kwietnia 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Pianista też człowiek, choć plan zajęć często wykracza poza standardowe wyobrażenia. Czy tak rzeczywiście jest? Odkryjemy to podczas spotkania z Barbarą Hortyńską, która zdradzi nam m.in. program zbliżającego się festiwalu Muzyczne Święto Kwitnących Azalii.

Powrócimy także do wydarzeń minionego tygodnia, by jeszcze lepiej poznać artystów, ich spojrzenie na muzykę i nauczyć o świecie dźwięków tego, czego nie zdradzają zwykłe podręczniki.


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Przygotowania do świąt ruszają pełną parą, dlatego w porannej audycji sprawdzimy, jak metodą tradycyjną zdobi się jajka. Będziemy też na opolskim rynku, gdzie odbyło się coroczne Śniadanie Wielkanocne. A na koniec historia maturzysty ze Strzelec Opolskich, który wymyślił system inteligentnego oświetlania przejść dla pieszych.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • W czwartkowej rozmowie "W cztery oczy" gościć będziemy Łukasza Sowadę, przewodniczącego Rady Miasta Opola (klub AW). Radni na dzisiejszej sesji będą omawiać między innymi uchwały dotyczące: sprzedaży części udziałów miasta w spółce Wodociągi i Kanalizacja, upamiętnienia 30. rocznicy wyborów parlamentarnych w Polsce 4 czerwca 1989 roku, a także tak zwaną "lex pospieszyński".
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Gościem "Poglądów i osądów" będzie Michał Nowak, przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta. Spytam o opinię na temat wspomnianych projektów uchwał oraz o to, jak będą głosowali radni PiS.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »