Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 kwietnia 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Joni Mitchell to pseudonim artystyczny urodzonej 7 listopada 1943 roku w kanadyjskim Fort Macleod Roberty Joan Anderson. Piosenkarka znana jest ze swoich folkowo-popowych wykonań, do których wprowadza elementy jazzu, elektroniki i rocka. Piosenki Joni Mitchell w wykonaniu Caetano Veloso, Brada Mehldau i Cassandry Wilson.

Charles Mingus - amerykański kontrabasista jazzowy, kompozytor, bandlider i pianista. Był także znanym aktywistą antyrasistowskim.

W poniedziałki od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji rozpoczynamy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Jeśli okna już umyte, zabieramy się za zdobienie jajek. Będziemy też ostrzegać kierowców, bowiem dziś obchodzimy Europejski Dzień Kontroli Prędkości. Sprawdzimy też naszą wiedzę w teście ósmoklasistów, dziś na tapet - matematyka. Na poranną rozgrzewkę szarych komórek zapraszamy już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • Wiosenne pożary traw to prawdziwa plaga. O problemie w porannej rozmowie "W cztery oczy" opowie mł. bryg. Dariusz Gieroń - rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Porozmawiamy także o zeszłotygodniowych ćwiczeniach leśnych w powiecie Prudnickim.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Anety Skomorowskiej-Kobzy
  • W "Poglądach i osądach" gościem będzie Marek Cholewa nadleśniczy z Prudnika, którego spytam o to, czy w związku ze stosunkowo suchą zimą grożą nam pożary lasów. Porozmawiamy także o akcji nasadzeń prowadzonej w Nadleśnictwie Prudnik.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »