Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 marca 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Tomasz Dąbrowski tworząc kilka lat temu swój pierwszy autorski skład, nie przypadkiem - wybrał trio. Muzykowi o wiele łatwiej "schować się" w kwartecie czy kwintecie, nie mówiąc o większych składach, z kolei duety zawsze mają w sobie coś z warsztatu. Trio jest jak kochanka, wywołuje skrajne emocje, od nienawiści do miłości , jednocześnie zmuszając do tego, by się całkowicie odkryć. (...) Anders Mogensen i Nils Bo Davidsen wspólnie z leaderem - Tomaszem Dąbrowskim osiągają ten stan skupienia, który w trio jest ekwiwalentem satori w buddyzme zen, gdy muzycy przekraczają barierę swoich indywidualności i stapiają się w jeden instrument. W takim graniu melodia i rytm służą jedynie za konstrukcyjny szkielet, a tym co należy podziwiać jest głębia i jakość współgrania.

Thelonious Monk – amerykański pianista jazzowy, kompozytor. Był znany z niepowtarzalnego stylu improwizacji, przyczynił się do znacznego poszerzenia repertuaru jazzowych standardów. Chociaż jest postrzegany jako inicjator bebopu, jego styl grania nie był z tą formą związany.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Poranną audycję rozpoczniemy od historii pewnego wesołego staruszka, który przez ponad 60 lat udawał głuchoniemego... powód was zaskoczy.

Poza tym będziemy sprawdzać warunki narciarskie, bo wiosna jest na razie tylko w kalendarzu.

Przedstawimy kolejny chwytający za serce utwór z naszej płyty tygodnia.

A na koniec o sensacyjnym zwycięstwie polskiej journeymanki. Karina Kopińska dała popis i zwyciężyła we Francji. W czym się specjalizuje?

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie posłanka PiS Katarzyna Czochara, która w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje w okręgu dolnośląsko-opolskim z 7. pozycji. Zapytamy ją o plan na kampanię i jej wizję pracy w Brukseli.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa - Marek Świercz
  • Podobne pytania w Poglądach i osądach" zadamy Genowefie Prorok, polityczce PSL, która wystartuje w tym okręgu z listy Koalicji Obywatelskiej, obejmującej, przypomnijmy, Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Zielonych.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »