Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 marca 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji kolejne spotkanie z Leszkiem Kryniewskim - człowiekiem związanym z mediami, prasą, radiem, telewizją, filmem, reklamą oraz muzykoterapią. Dzisiaj opowie o muzyce solfeżowej.

Zapraszają od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Wiosna od zawsze sprzyjała porywom serc. Ale od czasu wynalazku, który internetem się zwie, coś się jednak zmieniło.

Młodym bohaterom mojego reportażu przyszło żyć w niezwykłych czasach. Zmiany obyczajowe, które wnoszą do naszego życia wynalazki i odkrycia, przestają zaskakiwać, są czymś naturalnym. W internecie nie pachną przecież (jeszcze nie, ale jutro?) bzy, sieć nie przenosi feromonów (jeszcze nie, ale jutro?) a jednak coraz więcej par tak właśnie rozpoczyna wspólną drogę. Jedno "kliknięcie"- jak czarodziejska różdżka - może zmienić tak wiele. W reportażu: "Miłość w czasach internetu"(premiera sześć lat temu) przypomnimy sobie losy Anny, która mieszkała w województwie opolskim i Grzegorza z Dolnego Śląska. Ich historia może się zdarzyć innym internautom w każdej chwili, są, być może od niej o to jedno "kliknięcie".

"Listy do córki", reportaż Barbary Tyslik, to opowieść o adopcji na odległość. Matka, Alicja Paciorek, która mieszka w Opolu, opiekuje się swoją przybrana córką - Immaculee Furaha, która mieszka w rwandyjskim mieście Ginsenyi. Czy tysiące kilometrów nie są przeszkodą, czy osoby pochodzące z jakże różnych światów mogą stać się dla siebie bliskie? Reportaż (premiera siedem lat temu) przynosi wiele ciekawych pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi.

Od 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »