Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 marca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Renaud Garcia Fons - urodził się w 1962 roku w pobliżu Paryża, jednak jego rodzice pochodzą z Katalonii - regionu północno-wschodniej Hiszpanii. Jego współpraca z niemieckim producentem i twórcą wytwórni Enja Records Matthiasem Winckelmannem zaowocowała dziewięcioma albumami: Légendes, Alboréa, Oriental Bass, Fuera (z akordeonistą Jean-Louis Matinierem), Navigatore, Entremundo, Arcoluz, La Línea del Sur z wokalistką Esperanzą Fernandez oraz wydanym w 2010 r. Méditerranées. Poza życiem koncertowym, Renaud jest też płodnym kompozytorem stale wzbogacającym repertuar swoich zespołów oraz tworzącym na specjalne zamówienia.

Melius Abundare - sięgają po zapomniane utwory, między innymi z terenów Ukrainy, grają na zabytkowych instrumentach, pochodzą z trzech krajów. Wykonują utwory głównie ze zbioru pieśni religijnych z XVIII wieku pochodzących z Poczajowa na Wołyniu. Część z nich to pieśni czysto religijne, inne ludowe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY

Tematem numer jeden sobotniego spotkania będzie woda, ponieważ od piątku w Opolu obchodzony jest Światowy Dzień Wody.

O jej prozdrowotnych właściwościach porozmawiamy z dietetyczką Kamilą Lipowicz. Ile litrów wody dziennie powinniśmy pić? Jak wyrobić w sobie nawyk częstego picia wody? O to zapytamy naszego pierwszego gościa.

W drugiej godzinie będziemy zwiedzać siedzibę Wodociągów i Kanalizacji w Opolu. Porozmawiamy m.in. z kierownikiem działu laboratorium WiK Opole, który odpowie na pytanie: czy można pić tzw. „kranówkę?”. Powiemy też o Trasie Opolskim, czyli podziemnym zbiorniku wody pitnej, z którego ponoć piły już dinozaury.


Od 12:05 do 14:00 zaprasza - w zastępstwie Katarzyny Zawadzkiej - Joanna Matlak. Do autorki można pisać tu: joanna.matlak@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »