Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 marca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Klasyka od kuchni? A czemu nie!? Istnieją przecież kotły, talerze i pałki... - tylko co tak naprawdę są w stanie zaserwować perkusiści grający właśnie na kotłach? Uczynić instrument solowy z fortepianu czy ze skrzypiec to jest sztuka, ale czy to samo da się zrobić z kotłami? Odpowiedzi poszukamy w literaturze muzycznej różnych epok!

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
O wiośnie można też mówić niebanalnie, niemal poetycko... Rok 2000, był "Reymontowskim" i z tej to okazji powstał reportaż Teresy Zielińskiej: "Wiosna w Lipcach". Dzięki Irenie Jokiel przypomnimy sobie symbole mocno z tą porą roku związane, także najpiękniejsze opisy przyrody z "Chłopów" i tradycje Wielkiego Tygodnia. Nastrój i klimat (wiosenny) tej audycji powinien pięknie współgrać z nadziejami, która wiosna zawsze nam przynosi.

"Czy brunetka, czy blondynka, jak jest ładna, to jest ładna... i z końmi podobnie - czy siwy, czy kary, czy kasztan - ma cieszyć oko" - między innymi taką myśl, prawie piętnaście lat temu, usłyszałem w Przysieczy. To tam weterynarz hodował siedemnaście gatunków zwierząt, a wśród nich: kuce, świnie peruwiańskie, dziki, bażanty. O tym niezwykłym miejscu, odwiedzanym przez wiele osób, opowiedzieli jego gospodarze: Zenobia i Mieczysław Lipińscy i dzięki temu powstał reportaż: "Zwierzęta są wdzięczne". Zajrzyjmy wspólnie tam raz jeszcze, nie tylko po wiosenną pogodę ducha. Także, by się dowiedzieć, kto ma mało (tymczasem) "ilorazu bezczelności".

Od 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »