Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 marca 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Klasyka od kuchni? A czemu nie!? Istnieją przecież kotły, talerze i pałki... - tylko co tak naprawdę są w stanie zaserwować perkusiści grający właśnie na kotłach? Uczynić instrument solowy z fortepianu czy ze skrzypiec to jest sztuka, ale czy to samo da się zrobić z kotłami? Odpowiedzi poszukamy w literaturze muzycznej różnych epok!

Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji weźmiemy pod lupę wiosnę, która właśnie się rozpoczęła, choć bardzo nieśmiało. Sprawdzimy też prognozy długoterminowe i przepowiednie najstarszych górali. W ramach Światowego Tygodnia Wody będziemy w Grabinie k. Niemodlina w poszukiwaniu leczniczej wody.

Zaprosimy też do Hydropolis we Wrocławiu. Mamy dla Was bilety do tego wodnego świata, a podróż może Wam umilić nasza płyta tygodnia. Zaczynamy tuż przed 6 rano!

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W porannej rozmowie "W cztery oczy" gościem będzie podinsp. Marzena Grzegorczyk, która opowie o ostatniej serii oszustw metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Spytam także o rekrutację do opolskiego garnizonu policji.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Gościem "Poglądów i osądów" będzie major Wojciech Bakalarz. Porozmawiamy o trwającej kwalifikacji wojskowej i zainteresowaniu pracą w wojsku.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »