Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 marca 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Bob Minzter to jedna z barwniejszych postaci elektrycznego jazzu oraz różnych mutacji fusion. Doskonale muzycznie przygotowany artysta (studia w Hartt College of Music oraz Manhattan School of Music w latach 1972-74). Już we wczesnych latach siedemdziesiątych grał w zespołach popularnych twórców jazzu (z Tito Puente (1972-73), Eumirem Deodato (1974), w orkiestrach Buddy’ego Richa (1975-77), Thad Jonesa i Mel Lewis (1978), grupach Sama Jonesa (1979) i Jaco Pastoriusa). Lee Morgan - amerykański trębacz jazzowy i przedstawiciel Herd bopu.

W poniedziałki od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Wiosna zapewne jeszcze każe nam nieco poczekać, ale już ta chwila jest blisko. Wtedy "ekologiczne kosiarki" pojawią się na wałach nad kanałem Ulgi w Opolu i jak zwykle będą budzić zainteresowanie i życzliwy uśmiech przechodniów oraz przejeżdżających blisko kierowców. Właścicielem stada owiec i baranów jest Jan Spik, rolnik z Opola. To on stał się bohaterem reportażu Barbary Tyslik, „Baca z tej ziemi” (premiera dwa lata temu). To opowieść o radości płynącej z tradycji, dokonań przodków i miłości do rodziny. To niezwykła historia, w której mieszają się radości i smutki, bo to nie takie proste – być bacą w mieście, w którym są hale... ale tylko te sportowe.

Sny bywają różne. Przekonamy się o tym, sięgając po reportaż Andrzeja Russaka z roku 1987, "Sen o kartoflanej potędze". Autor opisał wtedy perypetie Jana Woźnego, rolnika - racjonalizatora, który postanowił wprowadzić nową, bardzo wydajną metodę uprawy ziemniaka. No i się zaczęło, i słusznie się Państwo domyślają, że powstała audycja "prosto z życia" i metaforycznie to życie opisująca. Słuchana tu i teraz może wywołać uśmiech, ale i zachęcić do refleksji o mechanizmach, które mają wpływ na ludzkie losy.

Do słuchania od 21:05 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu: marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »