Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 marca 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Bob Minzter to jedna z barwniejszych postaci elektrycznego jazzu oraz różnych mutacji fusion. Doskonale muzycznie przygotowany artysta (studia w Hartt College of Music oraz Manhattan School of Music w latach 1972-74). Już we wczesnych latach siedemdziesiątych grał w zespołach popularnych twórców jazzu (z Tito Puente (1972-73), Eumirem Deodato (1974), w orkiestrach Buddy’ego Richa (1975-77), Thad Jonesa i Mel Lewis (1978), grupach Sama Jonesa (1979) i Jaco Pastoriusa). Lee Morgan - amerykański trębacz jazzowy i przedstawiciel Herd bopu.

W poniedziałki od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Wodny organizuje co roku Światowy Tydzień Wody, który właśnie trwa. Z tej okazji również w naszym regionie możemy uczestniczyć w wielu wydarzeniach, które uświadamiają nam jak ważny jest dostęp do wody pitnej. Statystyki są bowiem zatrważające. Dziś 2,1 miliarda ludzi żyje bez dostępu do bezpiecznej wody. W porannej audycji będziemy mówić skąd się ona bierze w kranie, zaprosimy też naszych słuchaczy do Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu.

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Dodatkowe 650 mln złotych trafi do szpitali, główne powiatowych - zapowiedział minister zdrowia. Czy wiadomo już, jak pieniądze będą rozdzielone, ile z nich trafi do szpitali w województwie opolskim i do których? O to będę pytała w porannej rozmowie "W cztery oczy" wicewojewodę opolskiego Violettę Porowską.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" gościem będzie Mirosław Birecki, starosta kluczborski. Porozmawiamy o tym, czy dodatkowe pieniądze dla szpitali poprawią sytuację Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku, gdzie zamknięty jest oddział ginekologiczno-położniczy. Porozmawiamy także o programie naprawczym finansów powiatu. Starosta zapowiedział likwidację 40 miejsc pracy i zamknięcie domu kultury.
Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »