Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 marca 2019 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Gościem programu będzie Leszek Kryniewski, który opowie o terapii muzyką - modulacji fal mózgowych. Wpływ muzyki na nasze samopoczucie jest znany od tysiącleci. Muzykoterapia, jako jedna z dziedzin medycyny naturalnej osiąga dobre i bezinwazyjne efekty, dzięki wykorzystaniu modulacji częstotliwości fal mózgowych. Dziedzina ta stale się rozwija i znajduje coraz większe zastosowanie, zarówno w leczeniu, jak i terapiach polegających po na poprawie samopoczucia.

Zapraszają w każdą niedzielę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek. Do autorów można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
21:00 STUDIO REPORTAŻU
Jak nakazuje tradycja przypomnimy sobie pracę, która ostatnio miała premierę, a później dodamy wspomnienia z archiwum.

Ziemia, powietrze, ogień i woda - to żywioły, które zawsze budzą nasz respekt. Ogień może pobudzać do działania, daje siłę, ale też może być symbolem zagłady, zła i nieszczęść. A niektórym z nas kojarzy się z ciepłem domowego ogniska i bezpieczeństwem. Czyż to nie paradoks, że płomienie i dobro, i zło mogą nam podarować?

Krystyna Gajda, absolwentka opolskiego liceum plastycznego, dostrzega w ogniu duszę, która przynosi natchnienie, która tworzy klimat do rozwijania artystycznej pasji, czyli malarstwa. To przy domowym kominku - w blasku tańczących płomieni - powstają prace pełne uczuć i życiowej harmonii. Posłuchajmy raz jeszcze z przyjemnością nowego reportażu Barbary Tyslik: "Przy ogniu z duszą", bo i w naszej wyobraźni ważne iskry mogą się pojawić.

Śląski głos bluesa, Jan Skrzek (młodszy brat Józefa z "SBB") stał się bohaterem reportażu Piotra Wróblewskiego w roku 1987, "Cały ten blues". Artysty, niestety, już nie ma wśród nas, bo odszedł w roku 2015, ale pozostały po nim ciekawe, pełne żaru nagrania i pogoda ducha ze śląskim poczuciem humoru połączona. Jan "Kyks" Skrzek nie lubił o swojej muzyce opowiadać, jeśli już to ..."godoł" i to było uroczo niezwykłe i w radiu pięknie brzmiało.


Od poniedziałku do piątku o 21:15 od 22:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »