Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 marca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Lubelskie 28. „Mikołajki Folkowe” odbyły się 30.11 - 02.12.2018. Festiwal jest interdyscyplinarnym wydarzeniem poświęconym różnym aspektom kultury tradycyjnej, sposobami jej zachowania we współczesnym świecie, możliwościom inspiracji folklorem w rozmaitych dziedzinach sztuki i ludzkiej aktywności. Festiwal to jednak przede wszystkim muzyka folkowa takich zespołów jak: Laboratorium Pieśni, Otava Yo (Rosja), Yamma Ensemble (Izrael), Pekko Käppi & K:H:H:L (Finlandia), Orkiestra św. Mikołaja, Scena Otwarta, Tradycja w Obiektywie, warsztaty, spotkania, Jarmark Cudów. 19 października 2018 ukazała się wspólna płyta połączonych sił punkowo-folkowego kolektywu R.U.T.A z reggae-dubową Papriką Korps, "400 lat".

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT
W programie na żywo relacjonować będziemy derby Opolszczyzny w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. ASPR Zawadzkie przed własną publicznością podejmować będzie UKS Olimp Grodków. Gospodarze sobotnich zawodów póki co zamykają ligową stawkę, z kolei beniaminek z Grodkowa radzi sobie zdecydowanie lepiej i aktualnie plasuje się na 6. pozycji w tabeli. W pierwszej rundzie mecz tych drużyn wygrała ekipa z Zawadzkiego, po czym... nie zdobyła już ani razu kompletu punktów. Teraz ASPR liczy na przełamanie złej passy.

W audycji będziemy również mówić o ligowej rywalizacji drużyn z naszego regionu, między innymi w siatkówce, koszykówce i piłce nożnej. Powrócimy także do pucharowej konfrontacji piłkarzy Odry Opole z Jagiellonią Białystok.

Na audycję zaprasza w soboty od 16:05 do 20:00 oraz w niedziele od 17:00 do 19:00 Grzegorz Frankowski. Do autora można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »