Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 marca 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Lubelskie 28. „Mikołajki Folkowe” odbyły się 30.11 - 02.12.2018. Festiwal jest interdyscyplinarnym wydarzeniem poświęconym różnym aspektom kultury tradycyjnej, sposobami jej zachowania we współczesnym świecie, możliwościom inspiracji folklorem w rozmaitych dziedzinach sztuki i ludzkiej aktywności. Festiwal to jednak przede wszystkim muzyka folkowa takich zespołów jak: Laboratorium Pieśni, Otava Yo (Rosja), Yamma Ensemble (Izrael), Pekko Käppi & K:H:H:L (Finlandia), Orkiestra św. Mikołaja, Scena Otwarta, Tradycja w Obiektywie, warsztaty, spotkania, Jarmark Cudów. 19 października 2018 ukazała się wspólna płyta połączonych sił punkowo-folkowego kolektywu R.U.T.A z reggae-dubową Papriką Korps, "400 lat".

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
91% gimnazjalistów uważa, że nie posiada żadnych talentów. O stworzeniu miejsca w centrum Opola, gdzie młodzi ludzie mogliby odkrywać swoje pasje opowie Piotr Kozioł, prezes Fundacji Kwitnące Talenty.

Ponadto w programie pojawi się temat związany z wystąpieniami publicznymi. Maria Ciołeszyńska, współautorka książki "Jak Dobrze Wypaść na Ustnym" opowie o swoim poradniku oraz zdradzi kilka porad, które mogą okazać się pomocne w uatrakcyjnieniu swojego wystąpienia.


W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Stowarzyszenie Opolskie Lamy przygotowało mocne propozycje na najbliższe dni. Michała Jakubika zapytamy więc o filmy nagrodzone w 12. edycji festiwalu Grand OFF, a także o kino rosyjskie, czyli kolejną odsłonę festiwalu „Sputnik nad Opolem”.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • W sobotniej audycji MOST zapraszamy do odwiedzenia Maria Hilf -Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki - miejsca, które zniknęło z powierzchni ziemi. Jak co tydzień, po zakończeniu audycji zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym z atrakcyjnymi nagrodami.
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik

Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu:
natalia.kryjom@radio.opole.pl
l
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »