Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 lutego 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Projekt „Czas wesela” Kapeli Niwińskich poświęcony jest muzyce żydowskiej z XIX wiecznych zapisów Oskara Kolberga oraz tej, która przetrwała w pamięci wiejskich muzykantów polskiego pochodzenia, urodzonych jeszcze przed wojną. Są wśród nich żydowskie tańce, melodie weselne, hymny, pieśni, a także żydowskie polki, mazury, oberki i walce grywane przez żydowskich muzykantów na polskich weselach oraz zabawach.

Phillip Bracken to australijski człowiek-orkiestra. Podczas swoich solowych występów korzysta z gitary elektrycznej, saksofonu, a nawet duduka, czyli drewnianego instrumentu dętego. Owocem jego artystycznej pracy jest natomiast połączenie takich muzycznych stylów, jak indie roots, blues i soul.

Sam Alty
jest tancerzem, muzykiem, aktorem, piosenkarzem, tekściarzem oraz multiinstrumentalistą z Nowej Zelandii. Ukończył Dartington College of Arts na kierunku kompozycji muzycznej oraz studia aktorskie MA in Acting (Teatr Pieśń Kozła/Manchester Metropolitan University). Współpracował w ramach różnych projektów m.in. z The Royal Opera House, Giffords Circus, Oily Cart i Peut-Etre Theatre.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
16:00 CAŁY NASZ SPORT

Audycję w całości nadawać będziemy z opolskiego Toropolu. W sobotę na tym obiekcie odbędzie się 15. edycja - Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. W tych niezwykle widowiskowych zawodach, zaproszeni zawodnicy będą rywalizować o tytuł mistrza Polski w mini-żużlu na lodzie. Dochód z gali w tym roku przekazany zostanie na pomoc 6-letniemu Antosiowi Siweckiemu z Nysy. Dziecko urodziło się z poważnymi wadami wrodzonymi. Terapia chłopczyka przekracza możliwości finansowe jego rodziców. Wsparcie otrzymają także Hospicjum „Betania” i Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu.


Ponadto w programie relacjonować będziemy hitowe spotkanie 22. kolejki PlusLigi siatkarzy: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa. W hali przy Mostowej zmierzą się lider i wicelider rozgrywek. Na żywo transmitować będziemy także spotkanie I ligi koszykówki mężczyzn: Pogoń Prudnik – ZB Pruszków.


Gościem audycji będzie Szymon Duszazawodnik MMA, reprezentant klubu Next Level Opole, z którym porozmawiamy o ostatnich udanych startach w zawodach i planach sportowych na najbliższą przyszłość.

W programie mówić będziemy również o szachach. W ten weekend w Pokrzywnej specjaliści królewskiej gry zakończą rywalizację w 29. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Gór Opawskich.

Na audycję zaprasza od 16:05 do 20:00 Grzegorz Frankowski wraz z zespołem redakcji sportowej.

Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »