Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 lutego 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Projekt „Czas wesela” Kapeli Niwińskich poświęcony jest muzyce żydowskiej z XIX wiecznych zapisów Oskara Kolberga oraz tej, która przetrwała w pamięci wiejskich muzykantów polskiego pochodzenia, urodzonych jeszcze przed wojną. Są wśród nich żydowskie tańce, melodie weselne, hymny, pieśni, a także żydowskie polki, mazury, oberki i walce grywane przez żydowskich muzykantów na polskich weselach oraz zabawach.

Phillip Bracken to australijski człowiek-orkiestra. Podczas swoich solowych występów korzysta z gitary elektrycznej, saksofonu, a nawet duduka, czyli drewnianego instrumentu dętego. Owocem jego artystycznej pracy jest natomiast połączenie takich muzycznych stylów, jak indie roots, blues i soul.

Sam Alty
jest tancerzem, muzykiem, aktorem, piosenkarzem, tekściarzem oraz multiinstrumentalistą z Nowej Zelandii. Ukończył Dartington College of Arts na kierunku kompozycji muzycznej oraz studia aktorskie MA in Acting (Teatr Pieśń Kozła/Manchester Metropolitan University). Współpracował w ramach różnych projektów m.in. z The Royal Opera House, Giffords Circus, Oily Cart i Peut-Etre Theatre.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
W sobotni poranek sporo czasu poświęcimy depresji, gdyż to właśnie dziś (23.02) obchodzimy dzień walki z tą chorobą. Będziemy też zastanawiać się, czy pomimo coraz powszechniejszych wulgaryzmów czy potocyzmów, nadal potrafimy jeszcze rozmawiać piękną polszczyzną.

Sprawdzimy też, jakie szanse na tegoroczne Oscary mają polskie produkcje filmowe.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Ewy Skrabacz
  • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją (23.02) ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat tego zaburzenia i zachęcenie do podejmowania leczenia. O to, jak rozpoznać depresję, jak szukać profesjonalnej pomocy, zapytamy psychoterapeutę Piotra Mrozowskiego z Opolskiego Centrum Psychodynamicznego.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
  • W dzisiejszym programie rozmowa z liderami organizacji polonijnych w Paryżu Ewą Hajducką-Dzioba oraz Wojciechem Kruczyńskim.
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Daniel Klimczak. Do autora można napisać tu::
daniel.klimczak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »