Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 lutego 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Projekt „Czas wesela” Kapeli Niwińskich poświęcony jest muzyce żydowskiej z XIX wiecznych zapisów Oskara Kolberga oraz tej, która przetrwała w pamięci wiejskich muzykantów polskiego pochodzenia, urodzonych jeszcze przed wojną. Są wśród nich żydowskie tańce, melodie weselne, hymny, pieśni, a także żydowskie polki, mazury, oberki i walce grywane przez żydowskich muzykantów na polskich weselach oraz zabawach.

Phillip Bracken to australijski człowiek-orkiestra. Podczas swoich solowych występów korzysta z gitary elektrycznej, saksofonu, a nawet duduka, czyli drewnianego instrumentu dętego. Owocem jego artystycznej pracy jest natomiast połączenie takich muzycznych stylów, jak indie roots, blues i soul.

Sam Alty
jest tancerzem, muzykiem, aktorem, piosenkarzem, tekściarzem oraz multiinstrumentalistą z Nowej Zelandii. Ukończył Dartington College of Arts na kierunku kompozycji muzycznej oraz studia aktorskie MA in Acting (Teatr Pieśń Kozła/Manchester Metropolitan University). Współpracował w ramach różnych projektów m.in. z The Royal Opera House, Giffords Circus, Oily Cart i Peut-Etre Theatre.

W piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT

Dziś odwiedzimy region położony na granicy województwa śląskiego i małopolskiego, rozciągający się pomiędzy brzegiem rzeki Soły na zachodzie, a na wschodzie – Orawki i Skawy. To słynący z urokliwego krajobrazu Beskid Żywiecki z najwyższym szczytem Babiej Góry i Babiogórskim Parkiem Narodowym.


Radiowym przewodnikiem po tym zachwycającym każdego turystę regionie będzie instruktor krajoznawstwa Polski i przewodnik turystyki górskiej - Jan Janota, animator ruchu turystycznego w Brzegu, który od dzieciństwa właśnie z Beskidem Żywieckim jest związany.


Po emisji audycji, polecamy stronę internetową Radia Opole, gdzie w zakładce Obieżyświat, jej dźwiękowy zapis wzbogacą zdjęcia autorstwa Jana Janoty.


Od 6:05 do 7:00 zaprasza do słuchania Barbara Tyslik. Do autorki można napisać tu:
barbara.tyslik@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »