Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Stanisław Syrewicz - Dedykacja

Wyśmienita płyta szerzej mało znanego kompozytora, wypełniona muzyka do poezji polskich poetów jak Kubiak, Gałczyński czy Szymborska. Do ich zaśpiewania zaprosił autor Magdę Umer, ale i wybitnych polskich aktorów - Piotra Fronczewskiego, Marka Kondrata, Daniela Olbrychskiego i Krzysztofa Wakulińskiego. Wiele z nich weszło na stałe do repertuaru estradowego i stało się przebojami jak "Spowiedź kretyna" a inne zyskały uznanie w późniejszych wykonaniach Grzegorza Turaua czy Marka Grechuty.

Papa Dance - Nasz Disneyland

Maxi singiel grupy wokół której sporo było zamieszania, że nie bardzo potrafią grać, a jednak zyskała wielu fanów, zdobyła sporo nagród występując m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Prezentowany maxi singiel zawiera dwie niepublikowane utwory.

Billy Preston - I wrote a Simple Song

Nieco mniej u nas znany z solowego dorobku artysta, ceniony i bardzo znany natomiast jako muzyk sesyjny, który nagrywał wspólnie z The Beatles (m.in. płyta "Let it Be") czy Rolling Stones oraz na solowych płytach Lennona Ringo Starra i Georga Harrisona z którym się zaprzyjaźnił do tego stopnia, że zagrał on na gitarze na prezentowanej płycie. Mamy tu zatem soul, funk i jazz ale ze sporą domieszką rocka, na co wpłynęło nie tylko doświadczenie zdobyte z wymienionymi zespołami i udział byłego Beatlesa, ale niezwykła zdolność i talen oraz aspiracje Prestona, aby grać bardzo indywidualnie, co mu się moim zdaniem udało.


Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Budź się razem z nami! Aktualne tematy, różne punkty widzenia, dyskusje z udziałem słuchaczy, konkursy, świetna muzyka i dużo dobrego humoru. W audycji zawsze ciekawy temat dnia, przegląd prasy i stron internetowych, informacje drogowe oraz prognoza pogody.

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Jesteśmy świadkami e-rewolucji. Już za kilka dni będziemy mogli zamienić "stary" dowód osobisty na e-dowód, a zeznanie podatkowe najłatwiej złożyć przez e-pit. W porannej rozmowie "W cztery oczy" gościem będzie Ewa Morawska naczelnik wydziału spraw obywatelskich UM Opola. Wyjaśni ona czym e-dowód jest, jakie daje możliwości, co zrobić, żeby go otrzymać i jak przebieg pilotaż wydawania tych dokumentów w opolskim urzędzie.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osadach" porozmawiamy o e-pitach, czyli elektronicznym zeznaniu podatkowym, wypełnionym za nasz przez skarbówkę. Jak działa system, jak to elektroniczne rozliczenie znaleźć zatwierdzić i wysłać i czy można wprowadzić w nim zmiany. Na te pytania odpowie Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej.

Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »