Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 lutego 2019 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy istnieje wyraźna granica między klasyką i jazzem? W wielu przypadkach da się jasno odróżnić te dwa obszary, a jednak zamiast dzielić lepiej jest łączyć i zestawiać. Słowem - bawić się, czerpiąc garściami z muzycznej różnorodności. I w takim muzycznym klimacie zastanowimy się czy polska muzyka potrzebuje promocji w świecie. A może ważniejsza jest nasza otwartość i chęć odkrycia własnej kultury?


Zaprasza w środy od 23:05 do 1 w nocy - Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się pisząc tu: klasyka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Podobno dobrze wykonany polonez gwarantuje sukces na maturze. W takim razie maturzyści z Paczkowa mogą być spokojni o wyniki! Około 150 osób zatańczyło ten tradycyjny taniec w środę w południe na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich nauczyciele oraz uczniowie szkół podstawowych czy przedszkolacy. Na miejscu był nasz reporter, więc my w porannej audycji tylko się upewnimy, czy dobrze im poszło.

Ponadto zaprosimy naszych słuchaczy na czwartkowy koncert Filipa Mizi w studiu M Radia Opole im. SBB. Może nawet rozdamy kilka wejściówek na ten koncert...

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Ostatni dzwonek dla samorządów, aby podjąć decyzję w sprawie przekształceń szkół. Do końca lutego rady miast, gmin i powiatów muszą przyjąć uchwały intencyjne w tej sprawie. Co zmieni się w sieci szkół w stolicy naszego regionu? O tym w porannej rozmowie "W cztery oczy" opowie dr Irena Koszyk, naczelnik wydziału oświaty opolskiego urzędu miasta.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • Ten sam temat zostanie poruszony z Leonardem Pietruszką. wójtem małej podopolskiej gminy Komprachcice. Powiemy także o tym, że gmina ma otrzymać od samorządu województwa opolskiego milion złotych na sfinansowanie działalności oświatowej.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »