Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Kazimierz Kowalski - Ach zgrzeszyć z tobą

Wybitny śpiewak operowy, tym razem w repertuarze rozrywkowym, na którym bardzo blisko jest do estetyki późnych Skaldów, dosyć skocznych i wesołych (także ze względu na teksty) ale i poważnych ballad czy tang bardzo kojarzących się z pieśniami Fogga. Wszystko to bardzo spójnie zaaranżowane i wykonane przez Orkiestrę PRiTV w Łodzi z której artysta pochodzi. Na płycie znalazł się też wyjątkowy duet z Włodzimierzem Szaranowiczem, którego kojarzymy i słusznie ze sportem. Tutaj jednak jest zaistniał bardzo udanie jako piosenkarz w "pogawędce" dwóch panów w słusznym wieku o kolegach, kobietach, karierze, czy tez o życiu po prostu.

Blood Sweat and Tears - Nuclear Blues

Rok 1980 i bardzo udany powrót (a zarazem studyjne pożegnanie) grupy w składzie, który przyniósł jej największe sukcesy na przełomie lat 60-70 z Claytonem-Thomasem (który skomponował tytułowy utwór) jako wokalistą. Grupa nie tylko gra to, co najlepiej jej wychodziło, a więc podrasowany funkiem i jazzem blues, ale nie stroni, chociaż to już inna epoka i mody, od rozbudowanych kompozycji jak ponad 15 minutowa suita "Spanish Wine" oraz wyśmienita, bo zachowująca moc oryginału, a zarazem brzmiąca jak własny utwór, przeróbka "Manic Depresion" Hendrixa.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Około 60 nastolatków wzięło udział w prowadzonych przez ostatnie dwa dni przesłuchaniach do Teatru Telewizji, które odbyły się w Nyskim Domu Kultury. Dlaczego akurat w Nysie odbyły się te castingi? Odpowiedz pojawi się na pewno w porannej audycji Radia Opole.

Ponadto przypominam, że wciąż do rozdania mamy dla słuchaczy kilka "płyt tygodnia". Mowa o Clean Bandit - What Is Love?

W audycji także:

06:20 Kalendarium historyczne - Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Tablicy na opolskim ratuszu upamiętniającej pierwsze częściowo wolne wybory nie będzie, marsz równości odbędzie się, ale bez patronatu prezydenta miasta, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej będzie jak zawsze w czerwcu, ale pojawiają się dwie różne daty tego wydarzenia. Między innymi o tym porozmawiam w porannej rozmowie "W cztery oczy" z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim.
08:40 Poglądy i osądy - Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" gościć będzie Janusz Wójcik, jeden z opolskich opozycjonistów czasów PRL-u. Jest on jednym z sygnotariuszy petycji do prezydenta Opola o uhonorowanie pierwszych częściowo wolnych wyborów i Lecha Wałęsy stosowną tablicą. Podobną petycję skierowali do sejmiku województwa opolskiego, przez komisję skarg wniosków i petycji, została ona rozpatrzona pozytywnie.


Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »