Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 lutego 2019 roku

23:00 JAZZOFONIA
Audycja wspomnieniowa niedawno zmarłych Michela Legranda i Jamesa Ingrama.

Michel Legrand zmarł w Paryżu 26 stycznia. Miał 86 lat. Zdobył pięć nagród Grammy i trzy Oscary: za piosenkę "The Windmills of Your Mind" z filmu "Sprawa Thomasa Crowna" (1968) Normana Jewisona, za muzykę do "Lata 42 roku" (1971) Roberta Mulligana i za piosenkę do "Yentl" (1983) Barbry Streisand. W wieku 66 lat zmarł wokalista soulowy James Ingram. Był autorem wielu hitów lat 80. i 90. Zaśpiewał też w klipie do "We Are the World".

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Wojtek Mazolewski Quintet wystąpił w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta z muzykami zagrał muzykę filmową Krzysztofa Komedy. Tym samym po raz kolejny zachwycił swoim występem opolską publiczność. W porannej audycji posłuchamy fragmentu rozmowy z artystą. To nie będzie jedyny wątek muzyczny w audycji. Przecież mamy do rozdania kilka "płyt tygodnia". Przypominam, że tym razem jest to Clean Bandit - What Is Love?

W audycji także:
06:20 Kalendarium historyczne Bolesław Bezeg
08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • Budowa obwodnicy Praszki i obwodnicy Olesna a także ronda w Walidrogach to inwestycje na opolskich "krajówkach", które rozpoczną się niebawem. Oprócz tego trwają prace na budowie obwodnicy Myśliny, a wiosną do Czech pojedziemy wyremontowaną DK 38. O bieżących i planowanych zadaniach inwestycyjnych porozmawiam z dyrektorem opolskiego oddziału GDDKiA Przemysławem Maliszkiewiczem w porannej rozmowie "W cztery oczy".
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa – Aneta Skomorowska-Kobza
  • W "Poglądach i osądach" o remontach i planowanych inwestycjach na drogach wojewódzkich powie Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa opolskiego.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »