Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 lutego 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tangerine Dream - Encore

Koncertowy album z 1977 roku, grupy zaliczanej do grona twórców muzyki elektronicznej, ale tu, co omówię i uwypuklę w audycji, z dużą dozą rocka, korzystającą w bardzo twórczy i piękny sposób z "żywych" instrumentów, co moim zdaniem wnosi niezwykle wiele barw i emocji w kompozycje, a te z kolei nie są tylko odgrywaniem studyjnych , znanych już słuchaczom melodii, ale wariacjami, nowymi połączeniami i improwizacjami, co w efekcie przynosi zupełnie nowe muzyczne opowieści.

Kabaret Starszych Panów - Piosenki wybrane

Wyjątkowa płyta w audycji, ale nie ze względu na repertuar, lecz format, bowiem jest to płyta 10 calowa z początku lat 60-tych, który to format pojawiał się czasami i bywa, że ktoś wyda tak płytę winylową obecnie i chociaż najbardziej logicznym wytłumaczeniem byłaby chęć wydania mini lp, to czas trwania materiału przekraczający 30 minut pozwala szukać innych przyczyn. Oczywiście także teksty i twórcy zostaną omówieni i nie będzie to pierwsze spotkanie z Wasowskim i Przyborą, oraz wybitnymi postaciami polskiej sceny, wykonującymi ich piosenki.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty. Po emisji każdy z odcinków jest do odsłuchania w zakładce audycji tu: Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
15:00 SCENA I SŁAWA
Dziś w audycji goście: Clödie to polski zespół rockowy, który robi furorę w internecie z coverem przeboju „Zombie”, jednego z najważniejszych utworów The Cranberries. Wokalistką zespołu jest Klaudia Trzepizur, którą wielu słuchaczy może kojarzyć z udziału w „The Voice of Poland” czy "Must Be The Music".

Do słuchania od 15:05 do 17:00 zapraszają Anita Janczak i Rafał Nosal. Do autorów można napisać tu: scena@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »