Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lutego 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji etiopski etnojazz - muzyka, którą pokochał cały świat. Dwaj najwięksi muzycy z Etiopii Mahmoud Ahmed i Mulatu Astatke.

Poza tym powiew muzyki afrykańskiej i brazylijski karnawał (Sergio Mendes). Tcheka urodził w 1973 r. w małej miejscowości Ribeira da Barca na wyspie Santiago, będącej częścią Republiki Zielonego Przylądka. W 2005 roku Tcheka wziął udział w prestiżowym konkursie Radio France International Découverte Musiques du Monde w Dakarze w Senegalu, gdzie stanął w szranki z czołowymi artystami współczesnej muzyki afrykańskiej. Wrócił do domu z pierwszą nagrodą i zasłużoną opinią krajowej i regionalnej gwiazdy.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
7:00 MAMY WEEKEND
Czy w tych czasach są jeszcze wśród nas poeci? Jaka jest tematyka współczesnej poezji oraz kto po nią sięga? Na te i inne pytanie odpowie poeta "Nie Czesław ale Miłosz". Dowiecie się również kto kryje się za tym intrygującym pseudo.

Ponadto wraz z Wandą Raczyńską oraz Katarzyną Gizą (ambasadorki lokalnego klubu Kobieta i Pieniądze) porozmawiamy o finansach w tym m.in: o oszczędzaniu, mnożeniu kapitału oraz opolskim oddziale klubu Kobieta i Pieniądze.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego - Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • W sobotni poranek zaprosimy Państwa do skorzystania z propozycji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. O "Giełdzie Kultury nad Młynówką" i o "Sobocie z Mamą i Tatą" opowie Karolina Kowal z Wypożyczalni dla Dzieci - Pokój Bajek, MBP w Opolu.
08:40 Felieton całkiem niepolityczny - Piotr Cywiński i Piotr Semka
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
10:15 Polonijne Radio Opole - Halina Nabrdalik
Zaprasza od 7:05 do 11:00 Natalia Kryjom. Do autorki można napisać tu::
natalia.kryjom@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »