Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lutego 2019 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Dziś w audycji etiopski etnojazz - muzyka, którą pokochał cały świat. Dwaj najwięksi muzycy z Etiopii Mahmoud Ahmed i Mulatu Astatke.

Poza tym powiew muzyki afrykańskiej i brazylijski karnawał (Sergio Mendes). Tcheka urodził w 1973 r. w małej miejscowości Ribeira da Barca na wyspie Santiago, będącej częścią Republiki Zielonego Przylądka. W 2005 roku Tcheka wziął udział w prestiżowym konkursie Radio France International Découverte Musiques du Monde w Dakarze w Senegalu, gdzie stanął w szranki z czołowymi artystami współczesnej muzyki afrykańskiej. Wrócił do domu z pierwszą nagrodą i zasłużoną opinią krajowej i regionalnej gwiazdy.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
6:00 OBIEŻYŚWIAT

Z okazji przypadającego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych, który został ustanowiony w 1989 roku podczas odbywającej się w Nikozji na Cyprze III Konferencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Turystycznych, dziś o roli przewodników w obsłudze turystów rozmawiać będziemy.


Zbigniewa Perdaka
, prezesa Koła Przewodników Turystycznych i Pilotów PTTK im. księcia Jana Dobrego przy Oddziale PTTK w Opolu, zapytamy także czy obecnie, kiedy w internecie mamy dostęp do szczegółowych opisów tras turystycznych i zabytków – osoby oprowadzające turystów są niezbędne.


Od 6:05 do 7:00 zaprasza do słuchania Barbara Tyslik.

Po emisji audycji jej zapis zostanie umieszczony na stronie internetowej Radia Opole w zakładce Obieżyświat.

Do autorki można napisać tu:
barbara.tyslik@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »